Jaki procesor wybrać?

Nie jest istotne czy szukasz procesora do budżetowego sprzętu czy też do superwydajnej maszyny, ważne jest to, aby w obu przypadkach wybrać procesor, najwydajniejszy z danej półki cenowej. Wybór podzespołów do Twojego komputera, najlepiej zacząć właśnie od wyboru najwydajniejszego procesora. Jeśli nie wiesz jaki procesor jest najwydajniejszy dla Twoich potrzeb, to właśnie ta strona ma pomóc Ci w jego wyborze. Na wykresie, możesz zobaczyć jak kształtuje się cena w stosunku do mocy obliczeniowej poszczególnych procesorów. Poniżej wykresu, dane o procesorach zostały przedstawione w tabeli, o ile pól takich jak nazwa, wydajność, pozycja czy cena nie trzeba tłumaczyć tak pole opłacalność jest obliczane na podstawie stosunku ceny do wydajnośći i przedstawione w skali od 1 do 10, im wartość liczbowa "opłacalność" jest większa tym lepiej.

Ranking Procesorow 2020 - z gniazdem socket AM3 oraz socket AM3+

Wybór spośród procesorów do 500 zł

Na dzień dzisiejszy najbardziej wydajnym procesorem do 500 zł jest procesor AMD X8 FX-8300 (FD8300WMHKBOX), który posiada 8 rdzenie, taktowanych zegarem o częstotliwości 3.3 GHz. Procesor ten kosztuje 319 zł.
Wybierając ten procesor należy zaopatrzyć się w płytę główną z gniazdem socket AM3+.
W testach procesor uzyskał wynik 7772 pkt.

Procesor AMD X8 FX-8300 (FD8300WMHKBOX) jest nie tylko najwydajniejszy, ale również w tym przypadku najbardziej opłacalnym wyborem.

Filtruj Procesory

FILTRUJ
RESETUJ

Stosunek Wydajności do Ceny

Ostania aktualizacja: 2020-10-21

Ranking Procesorów z gniazdem socket AM3 oraz socket AM3+

Brak procesorów do wyświetleia, zmień wybrane filtry.